realizacja

Sauna na podczerwień

Sauna na podczerwień to bezpieczne, przyjazne promieniowanie cieplne, które z łatwością wnika w głąb skóry nawet ponad cztery centymetry. Sauna infared powoduje rozgrzewanie i intensywne pocenie się ciała, zwiększa się pojemność serca, przepływ krwi na minutę może zwiększyć się dwukrotnie, wzrasta tętno. Podobne rezultaty uzyskujemy w trakcie treningu fizycznego. Podczas 30 minutowego seansu w saunie można spalić nawet 900 – 2500 kcal.

Promienie podczerwone mają szerokie zastosowanie w medycynie ,rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej .Sauna infrared ma zbawienne działanie w takich dolegliwościach jak: artretyzm,reumatyzm,bóle stawów,mięśni ,pleców, kontuzjie,zwichnięcia, wspomaga pracę układu krążenia. Kabiny na podczerwień oczyszczają skórę i tkankę podskórną z toksyn co ma korzystny wpływ na redukcję cellulitu. Sesja w saunie na podczerwień poprawia samopoczucie ,ma działanie antystresowe i relaksacyjne. Sauna infrared znajdująca się w naszym clubie posiada 8 promienników podczerwieni, koloroterapie, aromaterapie, odtwarzacz CD z muzyką relaksacyjną.


Jednocześnie z kabiny mogą korzystać cztery osoby. Temperatura maksymalna w saunie to 60 stopni C, zalecany czas trwania seansu 30 min. Promieniowanie podczerwone jest bezpieczne dla dzieci, starszych osób z nadciśnieniem tętniczym, mających problemy z sercem, żylakami i pękającymi naczyniami krwionośnymi.