realizacja

Zabiegi kosmetyczne

ZABIEG FOTOBIOAKTYWACJI - MODELLA BIO

Fotoaktywacja, fotomodulacja i fotobiomodulacja – trzy podobne terminy określające najnowszą technikę, która stymuluje komórki za pośrednictwem światła emitowanego przez diody laserowe, które nie emitują ciepła. Stosuje się ją w celu przeciwdziałania efektom starzenia, leczenia ran, leczenia chorobowych zmian skórnych takich jak egzema.

Zabieg zimnym światłem jest zabiegiem nieinwazyjnym, przeprowadzanym za pomocą panelu emitującego światło czerwone w celu aktywowania komórek skóry. Działanie zabiegu można przyrównać do fotosyntezy skóry - energia świetlna znajdująca się w komórkach skóry zostaje przekształcona w taki sposób, aby stymulowała regenerację tkanek i przeciwdziałała efektom starzenia.

W kosmetyce zabieg zimnym światłem:

DZIAŁANIE

Światło czerwone wnika w skórę na ok. 8-10mm pobudzając fibroblasty do intensywniejszej pracy. Fibroblasty produkują kolagen, elastynę, glikoproteiny i glikozoaminy, dlatego stosowane jest ono w opóźnianiu efektów starzenia. Poprawia również krążenie i wspomaga likwidację worków i cieni pod oczami. Światło czerwone zmniejsza i łagodzi podrażnienia skóry typowe po zabiegach np. mikrodermabrazji. Odtwarza jednolitą pigmentację skóry i zmniejsza ból.

Światło niebieskie wnika w skórę na niewielką głębokość ok. 1-2mm działając bakteriobójczo (hamuje rozwój stanów zapalnych), dlatego jest bardzo polecane w leczeniu trądziku. Trądzik jest zazwyczaj spowodowany infekcją bakteryjną. Obecne w promieniach słońca widzialne światło fioletowe uaktywnia porfirynę, która niszczy i zabija bakterie będące przyczyną trądziku nie naruszając tkanek skóry w stosunkowo krótkim czasie. Dowiedziono, że w leczeniu trądziku terapia światłem jest bardziej skuteczna niż często stosowany nadtlenek benzoilu. Dodatkowo światło o tejże długości fali działa ściągająco na pory i poprawia napięcie skóry. Jest bardzo dobrze tolerowane przez cerę wrażliwą.

Stymulacja zimnym światłem jest bezpieczna i skuteczna u osób o różnych typach skóry. Nie są znane żadne skutki uboczne. Nie powoduje bólu, nie wymaga okresowej zmiany trybu życia ani specjalnej opieki pooperacyjnej.

PRZECIWWSKAZANIA

Uczulenie na światło, ciąża, nowotwory, przyjmowanie leków ulegających fotodegradacji.


ZALETY ZABIEGU ZIMNYM ŚWIATŁEM 


Zalecana ilość zabiegów: leczniczo 6-8 zabiegów co 7/14 dni, następnie 1-2 zabiegi przypominające w miesiącu, dla utrzymania uzyskanych efektów.

 

BODYWRAPPING

Pasy termiczne emitujące głębokie ciepło podczerwieni. Wskazane do wykonywania zabiegów bazujących na termolipolizie (niszczenie tłuszczu poprzez wytwarzanie ciepła).


Bodywrapping w kosmetyce:

Jak to działa?

Zabieg polega na dostarczeniu ciepła podczerwieni w głębokie partie skóry właściwej, powodując jej rozgrzanie. W efekcie doprowadza to do pobudzenie komórek białkowych do produkcji większej ilości kolagenu. Podczas zabiegu zachodzi proces termolipolizy, dzięki któremu nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa ulega znacznej redukcji i rozmieszczeniu pod powierzchnią skóry.